Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach

Klub Senior+

        Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach od 01.01.2021r poszerzył swoją strukturę  organizacyjną o Klub Senior+.

Poszerzenie działalności jest odpowiedzią na wytyczne Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce i szeroko rozumianej rządowej polityki senioralnej, dedykowanej grupie społecznej od  60 roku życia.

Na adaptację pawilonu i utworzenie Klubu Seniora Gmina pozyskała środki z rządowego programu „Senior+” uwzględniającego potrzeby starzejącego się społeczeństwa oraz umożliwienie kontynuacji aktywności społecznej po ustaniu aktywności zawodowej.

Klub Seniora mieści się w wyodrębnionym fragmencie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich , w części budynku, tzw. pawilonie - z odrębnym wejściem od strony boiska/parkingu od ul. Podkockiej .

Młodzi duchem Seniorzy będą mogli korzystać z wyposażonych pomieszczeń klubowych o powierzchni użytkowej 250 m2. Duża przestrzeń konferencyjna będzie wykorzystywana na potrzeby spotkań i zajęć o charakterze kulturalnym, towarzyskim, rekreacyjnym - aktywizujących uczestników klubu.

Klub będzie realizował działania dotyczące integracji i wsparcia środowiskowego, przeciwdziałania izolacji społecznej i samotności osób starszych, przełamywania stereotypów dotyczących osób starszych i ich roli w społeczeństwie, przeciwdziałania marginalizacji społecznej.

Uczestnicy Klubu Seniora nawiązując nowe relacje w bezpiecznym, przyjaznym miejscu mogą poprawiać jakość swojego życia. Zaangażowanie we wzajemne wsparcie w ramach samopomocy, pomoże Uczestnikom wzmocnić poczucie użyteczności i wartości.

Ze względu na trwające ograniczenia spowodowane COVID-19 rozpoczęcie zajęć w Klubie Seniora będzie możliwe zgodnie z wytycznymi Rządu .

Informacje o naborze uczestników i rozpoczęciu działalności zostaną umieszczone na stronie M-GOPS.

Klub Seniora SENIOR+

ul. Okólna 8b (wejście od ul. Podkockiej od strony parkingu przy boisku szkolnym 

Telefon 530-533-010

 

AKTUALNOŚCI:

Trening umysłu - nowa edycja

Utworzono dnia 15.02.2022

15 lutego 2022 roku, w ramach zajęć „Zdrowy Senior” w skalmierzyckim Klubie  Senior + wystartowała nowa edycja Treningu Umysłu dla Seniorów z udziałem psychologa Magdaleny Iskierki. To już drugi rok tego rodzaju warsztatów, które...

czytaj dalej na temat: Trening umysłu - nowa edycja

Sznurkowe aniołki

Utworzono dnia 16.12.2021
Makrama – znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. Piękne dekoracje sznurkowe wykonywawali seniorzy podczas warsztatów prowadzonych...
czytaj dalej na temat: Sznurkowe aniołki

Trening pamięci i koncentracji

Utworzono dnia 16.12.2021

14 grudnia 2021 roku, w ramach zajęć „Zdrowy Senior” w skalmierzyckim Klubie  Senior + odbył się kolejny z cyklu trening umysłu z udziałem psychologa Magdaleny Iskierki. Zajęcia są kontynuacją prowadzonych wcześniej przez ośrodek pomocy...

czytaj dalej na temat: Trening pamięci i koncentracji

Spotkanie z psychologiem dla seniorów

Utworzono dnia 16.12.2021
"Żyj pełnią życia" to cykl spotkań dla seniorów z psychologiem Panią Katarzyną Owczarczyk. Podczas tego spotkania uczestnicy przenieśli się we wspomnianiach do dawnych lat..  
czytaj dalej na temat: Spotkanie z psychologiem dla seniorów

Trening umysłu: ćwiczenia pamięci i koncentracji

Utworzono dnia 17.11.2021
16 listopada 2021 roku, w ramach zajęć „Zdrowy Senior” w skalmierzyckim Klubie  Senior + odbył się kolejny z cyklu trening umysłu z udziałem psychologa Magdaleny Iskierki. Zajęcia są kontynuacją prowadzonych wcześniej przez ośrodek pomocy...
czytaj dalej na temat: Trening umysłu: ćwiczenia pamięci i koncentracji

Seniorzy czytają dzieciom...

Utworzono dnia 15.10.2021
Do Klubu Senior+ w Nowych Skalmierzycach 12 października 2021r. przyszła nieco młodsza "ekipa" - dzieci z przedszkola "Jarzębinka" w Nowych Skalmierzycach na spotkanie z Seniorami pt." Czytamy dzieciom...". Po wzajemnym przedstawieniu się i poznaniu,...
czytaj dalej na temat: Seniorzy czytają dzieciom...

GALERIE:

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

KLUB SENIOR+

KLUB SENIOR+

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny