Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach

Klubik Dziecięcy - XX spotkanie

W dniu 26 marca 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie Klubiku dla Dzieci pod hasłem „Poznajemy Meksykańską Kulturę”. Było to jednak inne od dotychczasowych spotkań, a to za sprawą wyjątkowych Gości. Na nasze zaproszenie  odpowiedzieli Olga i Manolo, młodzi ludzie, studenci, podróżnicy. Olga jest Polką, a Manolo jest Meksykaninem. Oboje pasjonują się podróżami i chętnie dzielą się swoimi wspomnieniami.

Dzieci podczas spotkania miały okazję poznać kulturę, krajobraz, historię,  tradycje, smaki i ciekawostki związane z Meksykiem. Zbliżyły się do Meksyku za pośrednictwem pięknej prezentacji pełnej kolorowych zdjęć oraz dzięki  rozmowie z Olą i Manolo, którzy ciekawie opowiadali o swoich doświadczeniach z Meksyku i z zaangażowaniem odpowiadali na liczne pytania zadawane przez dzieci.

Ponadto, dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie z nagrodami na temat wiedzy o Meksyku oraz skosztować charakterystycznych meksykańskich  smaków w  postaci słodyczy i tradycyjnego napoju z  mleka kokosowego, ryżu i cynamonu.  

Wszyscy mieli także możliwość poznania słów i zwrotów w języku hiszpańskim. Manolo chętnie  tłumaczył wszystkie wyrazy, o które prosiły dzieci.             

Największą atrakcją dla dzieciaków okazała się zabawa z piniatą. Ola i Manolo własnoręcznie przygotowali 2 piękne, duże, kolorowe piniaty wypełnione cukierkami. Piniata jest w taki sposób skonstruowana, że posiada uchwyt, dzięki któremu można ją przymocować do sufitu. Kształt, który może być kulą, ale także zwierzęciem, pajacem czy też zupełnie czymś innym, w zależności od wyobraźni i możliwości tworzącego, wypełnia się słodyczami lub małymi zabawkami. Następnie dzieci mają za zadanie uderzać w nią specjalnym kijkiem w taki sposób, by ją zniszczyć i aby drobne elementy powypadały z piniaty.

Na zakończenie zadowolone dzieci poczęstowały się słodyczami oraz podziękowały Gościom za mile i interesująco spędzony czas. W spotkaniu Klubiku wzięło udział aż 16 uczestników! Fotorelacja mieści się poniżej.

Bardzo dziękujemy Oldze i Manolo za  czas, wiedzę, serce i ogrom pracy włożony w przygotowania piniat oraz prezentacji o Meksyku. 

Życzymy wszystkiego dobrego oraz niezapomnianych wrażeń podczas kolejnych podróży.

Meksykańskie klimaty...

Utworzono dnia 27.03.2019, 12:14

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny