Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach

WARSZTATY DLA SENIORÓW Z TERAPEUTĄ METODY BOWENA

Pokonaj starość, bądź młody duchem!

 

 

         Pod takim hasłem w dniu 03.03.2017r. odbyły się warsztaty  dla seniorów zorganizowane przez Miejsko-Gminny  Ośrodek  Pomocy Społecznej  w Nowych Skalmierzycach. Spotkanie miało miejsce w sali M-GOPS w Przychodni „Uśmiech Serca” przy ulicy Podkockiej 3. Na początek z bogatą ofertą edukacyjną dla uczestników warsztatów wystąpiła przedstawicielka Centrum Nauki i Biznesu „Żak” z Kalisza.

         Tematem przewodnim warsztatów był stres w życiu człowieka. Pani Dorota Hubert – terapeuta Metody Bowena przedstawiła informacje o stresie, jego skutkach oraz metody radzenia sobie z nim. W dzisiejszych czasach nikt nie jest wolny od problemów, każdy przeżywa jakieś życiowe trudności, z którymi musi się zmagać. Uczestnicy spotkania są osobami w większości przypadków  nieaktywnymi zawodowo, z problemami zdrowotnymi, często też pozbawione kontaktu społecznego. Przedstawiona podczas warsztatów  terapia Bowena niweluje napięcia i bezsenność, poprawia nastrój, pomaga się zrelaksować. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że stres  wpływa na autonomiczny układ nerwowy, który kontroluje większość funkcji organizmu. Uczestnicy warsztatów  z wielkim zainteresowaniem wysłuchali  wykładu terapeuty.

         Było to pierwsze spotkanie w ramach cyklu warsztatów zorganizowane z myślą o seniorach z naszej gminy. Osoby, które wzięły w nim udział wyraziły zadowolenie i z niecierpliwością oczekują na kolejne. Uczestnicy mieli także szansę  podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz możliwość przedstawienia własnych  propozycji  tematycznych na dalsze spotkania. Zgodnie z ich życzeniem kolejne warsztaty odbędą się z udziałem prawnika.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny